<< powrót

 www.region.tuchola.pl >> bary


 

Bary ,restauracje, kawiarnie.

 

Od 1981 roku istnieje w naszym pięknym miasteczku kawiarnia "Basztowa", której nazwa pochodzi od lokalizacji na murach starej baszty. Jest symbolem młodości naszego starszego rodzeństwa, tam nasi rodzice umawiali się na randki, a my kontynuujemy tradycję. Należy powiedzieć, że panuje tu wyjątkowa atmosfera. Stare obrazy, kolty na ścianach, drewniane stoliki i krzesła powodują, że jest tu po prostu przytulnie i "jak w domu". Latem otwarty jest taras dla tych, którzy preferują pobyt na świeżym powietrzu. Symbolem kawiarni są przepyszne lody, z których słynie w całej Tucholi. Ponadto w menu znajdują się dania obiadowe, drinki i napoje gorące. "Basztowa" cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród turystów, którzy odwiedzają Bory Tucholskie.

Kilka lat temu powstał u nas pub "KOT", gdzie z reguły spotyka się tucholska młodzież. Można tu zjeść zarówno pizzę, jak i obiad, tudzież lody. Jak na pub przystało piwo, drinki oraz napoje bezalkoholowe również można zakupić. Bar ma dwie kondygnacje. "U góry" przeważnie zasiada młodzież starsza i dorośli, natomiast "na dole" młodsze pokolenia. Wystrój obu sal różni się diametralnie. Góra jest nowoczesna i zielona. Tam też znajduje się bar. Na dolną część pubu prowadzą schody. Znajdują się tam stoliki i ławki z drewna, zaś ściany są z czerwonej cegły. "Kot" posiada wielką rzeszę zwolenników i dlatego przeważnie sale "pękają w szwach".

Po szkolnych trudach związanych z walką o oceny, można się zrelaksować przy stole bilardowym i piwku. Ponadto istnieją tu również kawiarnia "Cechowa", gdzie wyprawiane są większe imprezy okolicznościowe, typu wesela czy przyjęcia, połowinki, restauracja "Michałko" wraz z hotelem, zaś w weekendy wielką popularnością cieszy się niedawno otwarty klub dyskotekowy "U Prezesa".

Latem w Tucholi, zarówno "KOT", jak i "Prezes" wystawiają ogródki z piwem i chłodnymi napojami. Obok tych stoi jeszcze wiele innych bliżej nam nieznanych. Jednym słowem życie "kawiarniane" w Tucholi nareszcie kwitnie ...


na początek  

 

Partnerzy: Odzież używana, hotele, Bory Tucholskie

400 Bad Request</center></body> </html>